Przejdź do głównej zawartości

Drzewa i krzaki - gałęzie ( nie ) dozwolone

Na temat ziółek, przygotowuję dla was długaśny post 😉
Ale tak jak pisałam przeplatam serię wiosenną z innymi postami. Dzisiaj proponuję Wam przeczytanie tego postu ,, Drzewa i krzaki - gałęzie ( nie ) dozwolone "

Na początek opowiem o tym jak przygotować te smakołyki 🌳


1. Bierzemy i podnosimy z ziemi odpadłe gałązki ( ale sprawdzamy czy nie ma pleśni itp.), lub odcinamy je tak, aby nie uszkodzić drzewa ( lub krzewu )

2. Jeżeli chcemy uzyskać ,,małe pałeczki ", musimy je odpowiednio pociąć.

3. Myjemy je w bardzo ciepłej wodzie ( ja robię to w wannie ).

4. Zostawiamy do całkowitego wyschnięcia ( mokre gałązki mogą zaszkodzić naszym maluchom !!!)

5. Kiedy będą całkiem suche przekładamy do jakiegoś pojemniczka ( w przypadku owych ,,pałeczek")

6. I... podajemy zwierzakom.

Opiszę wam tutaj jak wygląda to w mojej sytuacji, ponieważ łatwiej zrobić coś, po przeczytaniu danego przykładu, niż po regułkach. シ

Zawsze na zimę obcinamy gałęzie naszych jabłonek, więc mam potem duuuży zapas. Składamy gałęzie na stosik.

Kiedy przychodzi czas, gdy potrzebuję więcej gałązek, biorę ze stosiku, wyrzucam liście oraz tnę ( albo i nie 😀 )
 W domku myję, suszę i chowam do opakowań.

Tu wstawię Wam zdjęcia moich gałązek. 😏
( ja akurat posiadam gałązki brzozy oraz jabłonki )







Teraz - sedno tego postu :

GAŁĘZIE DOZWOLONE:
  • brzoza
  • głóg
  • grusza
  • grab
  • jabłoń
  • jarzębina
  • leszczyna
  • lipa
  • olcha
  • wierzba płacząca
GAŁĘZIE NIEDOZWOLONE : 
  • akacja
  • bez
  • buk
  • cis
  • czereśnia
  • dąb ( razem z żołędziami )
  • jałowiec
  • jesion
  • kasztan
  • klon
  • miłorząb
  • orzech włoski
  • sosna
  • śliwa
  • świerk
  • tuja
  • wiśnia  






A tu mój diabełek obgryzający gałązkę ( trochę tu nabrudził tą gałązką 😂)






Miłego i zdrowego dnia
Monia ♡







Komentarze

  1. Wlasnie mielismy dostac koszatniczki, i mielismy przygotowane drewno z czeresni dla niej do gryzenia. Pododbno tylko liscie i pestki sa trujace, ale lepiej uwazac :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz